Nareszcie przyszedł grudzień. Dla mnie to magiczny miesiąc, czas na który czekam przez cały rok. Chodzi przede wszystkim o niepowtarzalną atmosferę, która jest dookoła nas.

Sklepy i reklamy w telewizji i internecie robią swoje.  Na mieście sprzedawcy prześcigają się w stworzeniu najładniejszej dekoracji w witrynie sklepowej. Ulice są wspaniale przystrojone, a mieszkańcy miast odeszli od tradycji i zaczęli już na samym początku grudnia dekorować swoje mieszkania. Ja sama zaliczam się do tych osób 🙂  Uwielbiam tą atmosferę i zarażam nią już od samego początku swojego małego synka.

Jeśli chodzi o dekoracje do domu to od kilku lat moją uwagę przyciągają coraz bardziej wieńce adwentowe. W tym roku  przyjrzałam się im bliżej i naprawdę jest w czym wybierać. W ofertach kwiaciarni i wielu sklepów internetowych możemy znaleźć wieńce tradycyjne z gałązek choiny ozdobione maleńkimi owocami, szyszkami, bombkami i innymi dekoracjami. Piękne są te wieńce, które w podstawie mają choinę, a ozdobami są suszone plasterki pomarańczy i cytryny. Muszę przyznać, że wpadły mi w oko wieńce z szyszek i delikatnymi ozdobami, ale powiem wam, że wśród takiego wyboru najbardziej lubię prostotę.
Podobają mi się najbardziej minimalistyczne wieńce, naturalne z kilku gałązek choiny czy jemioły, ozdobione delikatnymi gałązkami z czerwonymi owocami. Zresztą zobaczcie same jakiego dokonałam wyboru.

Zdjęcia pochodzą z internetu. Jak zwykle pomocny okazał się Pinterest, czyli moja skarbnica inspiracji, którego używam codziennie 🙂

treasuresandtravelsblog.com
 weekdaycarnival.blogspot.gr
 freckleandwulff.com
 treasuresandtravelsblog.com
adailysomething.com
bobedre.dk

plakat mojego autorstwa do kupienia w sklepie LOONY BIN

Na samym końcu przedstawiam wam plakat mojego autorstwa CHRISTMAS TIME, przedstawiający również wieniec adwentowy – do kupienia w sklepie LOONY BIN. Dzięki niemu bardzo prosto i szybko wprowadzicie atmosferę świąteczną do swojego domu 🙂
Jak wam się podoba mój wybór wieńców? Te, które wybrałam przeznaczone są do zawieszenia na drzwiach wejściowych. Prawda, że piękne? Nie zawsze dekoracja musi być bardzo okazała, aby odgrywała swą rolę – piękno tkwi w prostocie.
%d bloggers like this: